
Планети

Меркурій.Планету названо на честь римського бога Меркурія.Відстань від Меркурія до Сонця змінюється від 46,08 млн км до 68,86 млн км.Період обертання навколо Сонця (меркуріанський рік) становить 87,97 земної доби, а середній інтервал між однаковими фазами — 115,9 земної доби. Середня швидкість руху Меркурія орбітою навколо Сонця — 47,89 км/с.

Вене́ра — друга внутрішня планета Сонячної системи з періодом обертання навколо Сонця в 224,7 земних діб. Названа на честь Венери, богині любові зримського пантеону. Це єдина з восьми основних планет Сонячної системи, яка отримала назву на честь жіночого божества. За розміром майже така сама, як Земля.Належить до планет, відомих людству з найдавніших часів.
Земля третя від Сонця планета Сонячної системи, єдина планета, на якій відоме життя, домівка людства. Земля належить до планет земної групи і є найбільшою з цих планет у Сонячній системі.Земля є об'єктом дослідження значної кількості наук про Землю. Географія дає опис особливостей рельєфу поверхні планети—океанів,морів, озер та рік, материків та острові.

Марс четверта планета Сонячної системи за відстанню від Сонця й сьома за розміром і масою. Названа на честь Марса — давньоримського бога війни. Іноді Марс називають «червоною планетою» через червонуватий колір поверхні, спричинений наявністю оксиду заліза. На Марсі є метеоритні кратери, як на Місяці, вулкани,долини і пустелі, подібні до земних.

Юпі́тер — п'ята та найбільша планета Сонячної системи. Відстань Юпітера від Сонця змінюється в межах від 4,95 до 5,45 а. о. (740–814 млн км), середня відстань 5,203 а. о.Разом із Сатурном, Ураном і Нептуном Юпітер класифікують як газового гіга нта.Юпітер більш ніж удвічі масивніший за всі інші планети разом узяті; він майже в 318 разів масивніший за Землю.


Сатурн-шоста за віддаленістю від Сонця та друга за розмірами планета Сонячної системи. Сатурн швидко обертається навколо своєї осі (з періодом — 10,23 години), складаєтьсяпереважноз рідкого водню і гелію, має товстий шар атмосфери.Сатурн обертається навколо Сонця за 29,46 земних років на середній відстані1427млн км. Екваторіальний діаметр верхньої межі хмар — 120 536 км.
Уран- сьома від Сонця велика планета Сонячної системи, належить до планет-гігантів. Третя за діаметром та четверта за масою планета Сонячної системи. Була відкрита у 1781 році англійським астрономом Вільямом Гершелем. Планета названа ім'ям античного божества Урана, уособлення неба та піднебесного простору.Уран став першою планетою, відкритою у Новий час і за допомогою телескопа.

Непту́н — восьма й остання за віддаленістю від Сонця планета Сонячної системи. Вона четверта за розміром, третя за масою і належить до планет-гігантів. Їїорбіта перетинається з орбітою Плутона в деяких місцях. Також орбіту Нептуна перетинає комета Галлея. Маса Нептуна у 17,2 рази, а діаметр екватора у 3,9 рази більший за земний.Планета названа на честь римського бога морів.
