top of page

Планети

Меркурій.Планету названо на честь римського бога Меркурія.Відстань від Меркурія до Сонця змінюється від 46,08 млн км до 68,86 млн км.Період обертання навколо Сонця (меркуріанський рік) становить 87,97 земної доби, а середній інтервал між однаковими фазами — 115,9 земної доби.  Середня швидкість руху Меркурія орбітою навколо Сонця — 47,89 км/с.

Вене́ра — друга внутрішня планета Сонячної системи з періодом обертання навколо Сонця в 224,7 земних діб. Названа на честь Венери, богині любові зримського пантеону. Це єдина з восьми основних планет Сонячної системи, яка отримала назву на честь жіночого божества. За розміром майже така сама, як Земля.Належить до планет, відомих людству з найдавніших часів.

Земля третя від Сонця планета Сонячної системи, єдина планета, на якій відоме життя, домівка людства. Земля належить до планет земної групи і є найбільшою з цих планет у Сонячній системі.Земля є об'єктом дослідження значної кількості наук про Землю. Географія дає опис особливостей рельєфу поверхні планети—океанів,морів, озер та рік, материків та острові.

Марс четверта планета Сонячної системи за відстанню від Сонця й сьома за розміром і масою. Названа на честь Марса — давньоримського бога війни. Іноді Марс називають «червоною планетою» через червонуватий колір поверхні, спричинений наявністю оксиду заліза. На Марсі є метеоритні кратери, як на Місяці, вулкани,долини і пустелі, подібні до земних.

Юпі́тер — п'ята та найбільша планета Сонячної системи. Відстань Юпітера від Сонця змінюється в межах від 4,95 до 5,45 а. о. (740–814 млн км), середня відстань 5,203 а. о.Разом із Сатурном, Ураном і Нептуном Юпітер класифікують як газового гіганта.Юпітер більш ніж удвічі масивніший за всі інші планети разом узяті; він майже в 318 разів масивніший за Землю.

Сатурн-шоста за віддаленістю від Сонця та друга за розмірами планета Сонячної системи. Сатурн швидко обертається навколо своєї осі (з періодом — 10,23 години), складаєтьсяпереважноз рідкого водню і гелію, має товстий шар атмосфери.Сатурн обертається навколо Сонця за 29,46 земних років на середній відстані1427млн км. Екваторіальний діаметр верхньої межі хмар — 120 536 км.

Уран- сьома від Сонця велика планета Сонячної системи, належить до планет-гігантів. Третя за діаметром та четверта за масою планета Сонячної системи. Була відкрита у 1781 році англійським астрономом Вільямом Гершелем. Планета названа ім'ям античного божества Урана, уособлення неба та піднебесного простору.Уран став першою планетою, відкритою у Новий час і за допомогою телескопа.

Непту́н — восьма й остання за віддаленістю від Сонця планета Сонячної системи. Вона четверта за розміром, третя за масою і належить до планет-гігантів. Їїорбіта перетинається з орбітою Плутона в деяких місцях. Також орбіту Нептуна перетинає комета Галлея. Маса Нептуна у 17,2 рази, а діаметр екватора у 3,9 рази більший за земний.Планета названа на честь римського бога морів.

bottom of page